top of page

Mängujuhis

L(aua)N(uti)P(roge) mäng

Vanus: 7+

Võistkondade arv: 2 (igas võistkonnas maksimaalselt kolm liiget)

Mänguvahendid: mängulaud, mängualused (2x), geomeetrilised kujundid (10x), nutiseade (2x), Bee-Bot robot (2x), Bee-Bot roboti programeerimist tutvustavad kaardid (2x)

Mänguaeg: 15-30 min

Mängu alustamine:

Moodustage kaks võistkonda, igas võistkonnas vähemalt 1 mängija. Jagage võrdselt võistkondade vahel mängualused ja geomeetrilised kujundid. Laotage geomeetrilised kujundid mängulauale nii, et igas ruudus võib olla maksimaalselt üks kujund. Igal võistkonnal on vajalik nutiseade, kust avada viktoriin. Tutvuge Bee-Bot robotiga. 

Mängu alustamiseks sisestage nutiseadmesse internetiaadress: http://bit.ly/manguke

Mängu eesmärk: 

Mängu eesmärgiks on koguda kokku kõige lühemat marsuuti mööda kõik oma võistkonna geomeetrilised kujundid ning jõuda esimesena vastasvõistkonna algusruudule. 

Mängu käik: 

Vastamine ja liikumine toimub korda mööda. Esimene võistkond alustab oma nutiseadmes viktoriinile vastamist. Küsimusele õigesti vastates saab liikuda 3 ruutu edasi, valesti vastates 1 ruudu edasi. Liikumine toimub Bee-Bot robotiga, millega tutvutakse mängu alguses (vajadusel aitavad Bee-Bot roboti programeerimist tutvustavad kaardid). Võistkond saab liikuda vabalt valitud marsuudil vastavalt sammude arvule. Liikudes Bee-Bot robotiga ruudule, kus on antud võistkonna geomeetriline kujund, saab selle üles võtta ning asetada see oma mängualusele. Sattudes valge tähega ruudule saab käia ühe lisa sammu, sattudes punase ristiga ruudule peab ühe sammu tagasi käima. Kollane ring annab võimaluse mõelda lisaülesanne seoses Beet-Bot robotiga. Näiteks tuleb võistkonnal keerata Bee-Bot robot 180` sellel hetkel olevast asendist. Lisaülesande mõtleja võib kokkuleppeliselt olla kas mängujuht või teine võistkond. Olukorras, kus kaks Bee-Bot robotit on samal ruudul, peab viimasena tulnud robot liikuma sammu tagasi. 

Mängu lõpetamine:

Mängu võidab võistkond, kes on kogunud oma alusele kõik geomeetrilised kujundid. Võistkonna lõppruut on vastasvõistkonna algusruut, kus ootab võistkonda ees üllatus (näiteks kommid). 

Mängureegleid võib vastavalt mängijate vanusele või teadmistele muuta. Näiteks võib mängu juhtida mängujuht, kes loeb küsimuse mõlemale võistkonnale samal ajal ette ning kontrollib vastuse õigusust. Nii saab mängu käigus arutada antud teema üle ning suhelda mänguseltskonnaga. 

NB! Iga kord Bee-Bot robotile uue marsuudi sisestamisel tuleb kustutada eelnevalt sisestatud marsuut.

Head mängimist!

bottom of page